Vizovické pečivo

11.07.2012 17:04

Vizovické pečivo - lidové pečivo z nekynutého těsta tvarované z volné ruky

Termín: Pátek 16 -20 hodin nebo sobota 14 - 18 hodin

Pro firemní zákazníky a skupiny zájemců lze termín i místo konání kurzu zajistit dle jejich požadavků. Délku kurzu je možné prodloužit o 1hodinu.

Kde: Prodejní dílna české lidové tradice Bechlín

V blízkosti prodejny je možnost parkování.

Cena: 750,-Kč/ osoba (500,-Kč při skupině 3-6 osob na kurz)

Cena zahrnuje výukové pomůcky a materiál, tj. 1kg hotového těsta a 1kg hladké mouky. V ceně jsou též teplé a studené nápoje během výuky. 

Obsah kurzu:

Historie vizovického pečiva - dostupná literatura. Příprava těsta, modelování zvířátek (např. holubička, zajíc ryba) nebo dekorativních předmětů (např. podkova, srdce, svícen) nebo vyhotovení ozdob ke svátkům Velikonoc a Vánoc dle ročního období konání kurzu. Domů si odnesete nejméně plech na pečení plný výrobků, které si doma dle návodu upečete. (Upečení je možné zajistit za poplatek přímo v dílně.)

Program je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Lektor: Jiřina Šustrová

S sebou:

plech na pečení, nebo jiná pevná podložka, krabice, koš (na prádlo)

Pro ty z Vás, kteří by si chcete přinést vlastní pomůcky uvádím základní přehled: dřevěný vál, malý dřevěný váleček, nožík, malé nůžky s ostrými špičkami rovné a zahnuté, koření, semínka - nové koření, pepř, badyán, koukol, pinzeta, slabý drátek, špejle, tužka, hřeben, jehla - na tvarování, vlhká utěrka na přikrytí jednotlivých částí výrobků, hadřík na máčení pracovní plochy, miska s vodou a houbičkou, igelitový sáček a pečící papír.

 

Dotazy na telefonu: 416 838 267, 604 437 050, nebo na email: sustrovaj@seznam.cz